Ontdek Noord Spitsbergen
Deze reis voert u naar het pakijs en langs de afgelegen kusten van het ruige noorden van Spitsbergen. Plaatsen die we mogelijk bezoeken zijn onder andere:
Raudfjord
Aan de noordkust van Spitsbergen kunt u genieten van deze uitgestrekte fjord vol gletsjers – en misschien zelfs bezocht door ringelrobben en baardrobben. De kliffen en kustlijn herbergen ook bloeiende zeevogelkolonies, een rijke vegetatie en mogelijk ijsberen. We zullen proberen aan te meren bij Alicehamna of Buchananhalvøya.
Monaco-gletsjer
Afhankelijk van het weer en het zee-ijs kunnen we Liefdefjorden binnenvaren, aanmeren bij Texas Bar en varen binnen het zicht van de 5 kilometer lange (3,1 mijl) voorkant van de Monaco-gletsjer. De wateren voor deze steile gletsjer zijn een favoriete voedselplaats voor duizenden drieteenmeeuwen, en de voet van het ijs is een populair jachtgebied voor ijsberen. Als de ijsomstandigheden ons in het begin van het seizoen verhinderen hierheen te varen, kunnen we langs de westkust van Spitsbergen varen.
De Zeven Eilanden
Het noordelijkste punt van de reis ligt mogelijk ten noorden van Nordaustlandet, in de Zeven Eilanden. Hier kunnen we 80° noorderbreedte bereiken, op slechts 870 km (540 mijl) van de geografische noordpool. Bij Phippsøya is een walruskolonie, terwijl Rossøya het noordelijkste stuk land van Spitsbergen is. Het schip kan dieper het pakijs in varen wanneer het weer naar het westen afbuigt.
Varen in het pakijs
We streven ernaar om op enige afstand van de kust van Spitsbergen het pakijs in te varen, waar we uitkijken naar ijsberen en andere dieren aan de randen van het pakijs. Onze tocht door het pakijs kan meerdere dagen duren, afhankelijk van de positie van het ijs en de lokale zee- en weersomstandigheden. Hoe lang we ook in het ijs verblijven, deze dagen op zee zullen een hoogtepunt van de reis zijn. Houd er rekening mee dat we, terwijl het schip door het pakijs vaart, niet aan land gaan of excursies vanaf het schip maken. Het belangrijkste hier zijn echter de ontmoetingen met wilde dieren, met een grote kans om veel soorten te zien die in deze ijzige habitat gedijen, waaronder ijsberen, zeehonden en walvissen.
Na onze tijd op het ijs varen we onze route terug naar het westen, waarbij we uitkijken naar ijsberen, ringelrobben en de schuwe Groenlandse ( Groenlandse) walvissen. Dit is ook de habitat van ivoormeeuwen. Ongeveer 40 zeemijl (74 km) ten westen van Spitsbergen varen we langs de rand van het continentaal plat. Hier foerageren vinvissen in de zomer in de opwellingszones (waar koud, voedselrijk water opwelt van onder het zeeoppervlak) die langs de Spitsbergenbanken lopen. Bij de monding van Kongsfjorden heeft u een goede kans om dwergvinvissen te zien.
Wildlife in Forlandsundet
Walrussen komen soms aan land in Forlandsundet, bij Poolepynten. Maar als we daar niet heen kunnen, varen we misschien naar de monding van Isfjorden, waar we verschillende soorten vinvissen kunnen zien. Onze beoogde landingsplaats is Alkhornet, waar zeevogels nestelen op de kliffen, poolvossen onderaan op zoek zijn naar gevallen eieren en kuikens, en rendieren grazen op de schaarse vegetatie. Een andere mogelijkheid is de gletsjerfront in Ymerbukta, waar u groepen van verschillende eidereendsoorten kunt zien.