Persoonlijk advies? Bel ons, plan een gratis videogesprek of maak een afspraak om langs te komen!

PAKKETREIS Vlissingen - Spitsbergen Ortelius

Unieke expeditie vanuit Nederland

Reis in het kort

Hoogtepunten

  • !PAKKETREIS! INCL. HOTEL, EXCURSIE, TRANSFER EN VLUCHT
  • IJsberen, Walvissen, Walrussen, Poolvossen, en rendieren
  • Arctische vogels als Ivoormeeuw, alle vier de jagers en Koningseider in broedkleed
  • Fair Isle met grote hoeveelheden Papegaaiduikers
  • Zelden bezochte vulkanisch eiland Jan Mayen
  • Wakker worden in een zee vol ijsschotsen
  • Van beginnende zomer in Vlissingen naar Arctische lente
  • Landing bij de Walrussen

Is deze reis iets voor mij?

  • Kleinschalig expeditieschip vol reizigers gericht op natuurbeleving
  • Diverse zodiaclandingen en cruises: we gaan echt beleven, niet alleen voorbij varen
  • Reis wordt uitgevoerd volgens duurzaamheidsrichtlijnen van AECO, en is zeker geen grootschalige cruise
  • Inezia Tours verzorgt graag een extensie van je reis op Spitsbergen en / of je terugreis

Reisomschrijving

Deze reis organiseren wij als pakket, inclusief begeleiding, transfers, 2 overnachtingen in Longyearbyen na aankomst, uitgebreide vogelexcursie aan land  en vlucht naar huis.

Bij boeking van de aansluitende expeditiecruise Noord Spitsbergen ontvang je 20% combinatiekorting op de verlenging!
Walvissen, IJsberen, Poolvossen, Walrussen en veel, heel veel noordelijke vogels. Al jaren organiseren wij deze reis voor onze klanten.

Deze unieke natuur-cruise vertrekt vanuit Vlissingen in de provincie Zeeland, over de Noordzee, via Fair Isle en de vele Papegaaiduikers, naar  het prachtige en zeer weinig bezochte natuureiland Jan Mayen, midden in de Noord Atlantische Oceaan. Na ons bezoek aan Jan Mayen varen we verder, richting de rand van het pakijs, met als einddoel Spitsbergen.  

Onderweg zien we duizenden zeevogels als Papegaaiduiker, Jan van Gent, Zwarte Zeekoet, Alk, Kleine Alk, Grote Jager, Kleine Jager, Noordse Stormvogel en de in Nederland zeldzame Dikbekzeekoet. Bovendien is er kans op het zien van zeezoogdieren als Bruinvis, Tuimelaar, Witsnuitdolfijn, Dwergvinvis, Gewone en Blauwe Vinvis, Orca, Butskop, Bultrug en zelfs de zeer zeldzame Groenlandse Walvis.

Eenmaal aangekomen bij Spitsbergen kijken we uit naar hoog-arctische soorten als Koningseider, Ivoormeeuw, Poolvos, Rendier en Beluga. Vooral voor IJsbeer en Walrus zullen extra inspanningen worden geleverd. Zodra we de rand van het pakijs bereiken, maken we kans op IJsberen en ook in de fjorden van Spitsbergen kunnen we deze Koning van het Noorden spotten. Verder op de planning: een bezoek aan Poolepynten, de belangrijkste rustplaats voor Walrussen aan land.

LET OP: De route en genoemde landingen zijn altijd onder voorbehoud van onder andere weersomstandigheden. Lukt het niet om te landen op één van de genoemde eilanden dan wordt er altijd gezocht naar een alternatief. 
Sinds 2025 stelt de Noorse overheid, in Noorse wateren tussen 1 maart en 30 juni een minimale afstand van 500 meter tot een IJsbeer. Buiten deze periode geldt een minimale afstand van 300 meter. Dit geldt niet voor de Groenlandse wateren waar we in 2025 de eerste IJsbeer zagen.


Vlissingen Spitsbergen route
Dit kan je verwachten

Dagbeschrijvingen

  • Dag 1

    Vertrek uit Vlissingen

    We vertrekken vanuit Vlissingen in Zeeland, via de Westerschelde naar de Noordzee. Onderweg kijken we samen met de ervaren gidsen van Inezia Tours uit naar zeevogels en zeezoogdieren.

  • Dag 2

    Op de Noordzee op zoek naar zeevogels en zeezoogdieren

    De Noordzee op. Tijdens eerdere reizen zijn er tijdens de oversteek over de Noordzee o.a. Orka, Dwergvinvissen, Witsnuitdolfijnen, Gewone Dolfijnen, Bruinvissen, Tuimelaars, Stormvogeltjes, Alken, Zwarte Zeekoeten, Papegaaiduikers, Noordse Pijlstormvogels, Grote Jagers en Kleine Jagers gezien.

  • Dag 3

    Kliffen van Aberdeen

    Passagiers die in Vlissingen aan boord zijn gegaan (er stappen in Aberdeen soms ook nog mensen op), krijgen een excursie per bus aangeboden naar Fowlsheugh, een zeevogelklif ten zuiden van Aberdeen. Hier kunnen meer dan 100.000 paren zeevogels van verschillende soorten worden gezien. Je kunt ook deelnemen aan een excursie naar de monding van de Ythan, waar het op de stranden wemelt van de Gewone zeehonden, Grijze zeehonden en vogels die zich aan de kust ophouden. Beide excursies zijn inbegrepen in de boekingsprijs.

  • Dag 4

    Fair Isle

    We blijven een dag op Fair Isle, een eiland in de Shetlands waarvan de ruim zeventig inwoners bekend staan om hun prachtige breiwerk. Dit is een fantastische locatie met toegankelijke broedplaatsen voor zeevogels, en misschien zien we zelfs Grijze zeehonden.

  • Dag 5-6

    Koers naar Jan Mayen

    We varen noordwaarts naar het Noorse eiland Jan Mayen, 300 zeemijlen ten noordoosten van IJsland. De dagen op zee gaan echter niet zomaar voorbij. Kijk goed uit naar waterspuiten uit de omringende zeeën, die de komst van een Dwergvinvis, een Orka of een Blauwe vinvis aankondigen.

  • Dag 7

    Jan Mayen

    Jan Mayen is een klein vulkanisch eiland met Mount Beerenberg als middelpunt. Van de flanken van deze 2300 meter hoge vulkaan glijden imposante gletsjers de zee in. Tot voor kort was het niet toegestaan dit eiland met zijn militaire basis te bezoeken, maar met toestemming van de Noorse autoriteiten is het tegenwoordig soms mogelijk hier aan land te gaan om het weerstation te bezoeken.

    Bij Kvalrossbukta bezoeken we de overblijfselen van een 17e eeuwse nederzetting van Nederlandse walvisjagers, waar tegenwoordig een grote kolonie Noordse Stormvogels is. We varen langs Koksletta waar duizenden Kleine Alken en Dikbekzeekoeten dichtbij de gletsjer broeden, bekeken door hongerige Grote Burgemeesters.

  • Dag 8-10

    IJsrand en middennachtzon

    Het schip vaart richting het noordoosten richting de rand van het zeeijs, zoekend naar andere walvissen, dolfijnen, zeehonden en zeevogels. Als we niet verder naar het noorden kunnen, zetten we, op ongeveer 79 graden noord, koers naar Spitsbergen! Dit is ook het gebied waar we uitkijken naar de zeer zeldzame Groenlandse Walvis, die hier in kleine aantallen voorkomt en met enige regelmaat gezien wordt.

    Tijdens onze reis in 2015 deden we een ontdekking die wereldnieuws werd: bijna 100 Groenlandse Walvissen, meer dieren dan deze populatie geacht werd te hebben. Ook in 2016 en 2017 ontdekten we meerdere groepen van deze zeer zeldzame walvis en in 2018 zagen we weer recordaantallen: meer dan 100 Groenlandse Walvissen hebben we dat jaar gezien!

    De kans op het zien van dit voorheen onvindbare dier lijken te zijn toegenomen en ook dit jaar doen we weer onze uiterste best een aantal Groenlandse Walvissen te vinden. Maar ook een ander hoogtepunt kan hier beleeft worden, een machtige ontmoeting met de Keizer van het Noorden: de IJsbeer, zelfs midden in de nacht!

    Omdat we ruim boven de poolcirkel zitten, is het hier ook ’s nacht licht en hebben we 24 uur per dag kans op het zien van deze superpredator. Als we ’s nachts een IJsbeer tegen het lijf lopen, maken we dit via het omroepsysteem bekend, zodat niemand deze ontmoeting hoeft te missen!

    Afhankelijk van de positie van het zeeijs varen we één van de fjorden in het westen van Spitsbergen in. Hier hebben we kans op Walrussen en IJsberen die jagen op zonnende robben. Ten westen van Spitsbergen, nog op open zee, is een gebied waar we vrijwel jaarlijks meerdere walvissoorten zien, waaronder het grootste dier op aarde, de Blauwe Vinvis!

  • Dag 11

    Poolepynten

    Aan de oostkant van Prins Karls Forland ligt Poolepynten, een lage wal met een binnenzee en stranden aan beide kanten. Hier gaan we nog eens op zoek naar Walrussen. De Walrussen komen er aan land om te rusten en hun eten te verteren en laten zich meestal van dichtbij bekijken en fotograferen.

    De laatste stop proberen we bij Alkhornet te maken, een enorme berg aan de ingang van Isfjorden. Op de berg broeden tienduizenden vogels die onder luid geroep, gepiep en gekakel af en aan vliegen. Aan de voet van de berg hebben verschillende Poolvossen hun burcht. In het fjord zelf zitten vaak Beluga’s en ook het Rendier komt hier in flinke aantallen voor. Ze hebben kortere poten dan hun soortgenoten op het vasteland en laten zich vaak erg goed en van dichtbij zien en fotograferen.

    Mochten we hier niet aan land kunnen, dan is het goed te weten dat zowel Poolvos als Rendier ook in Longyearbyen voorkomen. Ze laten  zich daar eigenlijk altijd zien aan mensen die na afloop van de bootreis nog een aantal dagen op Spitsbergen blijven.

  • Dag 12

    Van boord in Spitsbergen

    We gaan in de ochtend van boord in Longyearbyen, het administratieve centrum en de grootste nederzetting van Spitsbergen. Na twaalf dagen op zee is het heerlijk om weer vaste grond onder de voeten te voelen!

    Een shuttlebus brengt ons naar de hotels. Het kan zijn dat onze kamers nog niet klaar zijn, maar we kunnen onze bagage alvast veilig achterlaten. Daarna is er alle tijd om Longyearbyen te ontdekken. Wandel door de kleurrijke straten, neem een kijkje bij de winkeltjes en cafés en geniet van de bijzondere sfeer van deze noordelijkste nederzetting van Europa.

    Een bezoek aan het Svalbard Museum (Poolmuseum) en het karakteristieke kerkje van Longyearbyen kunnen we zeker aanraden. Twee mooie plekken om meer te ontdekken over het leven, de geschiedenis en de bijzondere omgeving van Spitsbergen.

  • Dag 13

    Excursie Adventalen en Lagune

    Tijdens een excursie van ongeveer 3 à 4 uur trekken we eropuit rondom Longyearbyen. We ontdekken de ruige omgeving van Spitsbergen en gaan op zoek naar de bijzondere vogels en landdieren die hier leven.

    Met een beetje geluk zien we de Rosse Franjepoot en Koningseider, of misschien zelfs een Spitsbergenrendier dat tussen de rotsen en toendra graast. En natuurlijk houden we onze ogen open voor de Poolvos, die zich soms verrassend dichtbij laat zien. We bezoeken plekken net buiten het centrum van Longyearbyen die je niet als wandelaar kunt bereiken. Zo krijg je een heel ander beeld van het landschap rond deze bijzondere Arctische nederzetting.

    Na bijna twee weken op zee is dit een heerlijke afsluiting: lekker naar buiten, de frisse poollucht opsnuiven en nog één keer volop genieten van de stilte, ruimte en indrukwekkende natuur van Spitsbergen.

     

  • Dag 14

    Terug naar Nederland/België

    Vandaag komt er helaas een einde aan onze bijzondere reis door Spitsbergen. Onze pakketreis eindigt en we maken ons op voor de terugreis naar Nederland of België.

    Afhankelijk van de vertrektijd van de vlucht worden we bij het hotel opgehaald en gezamenlijk naar de luchthaven van Longyearbyen gebracht. Vanaf daar vliegen we, via Oslo, terug naar Nederland of België.

    Wil je nog wat langer van Spitsbergen genieten? Dat kan natuurlijk! We kunnen extra overnachtingen voor je regelen, passende excursies adviseren en de terugvlucht op een later moment boeken. Zo haal je nóg meer uit je verblijf in het hoge noorden.

    Met ongetwijfeld een koffer vol mooie herinneringen, bijzondere ontmoetingen en indrukwekkende landschappen nemen we afscheid van Spitsbergen. Hopelijk kijken we terug op een onvergetelijke, once-in-a-lifetime reis!



    Voor alle expeditiecruises geldt dat de reisbeschrijving als leidraad dient, en dat geldt ook voor deze reis. Onderweg zijn er mogelijk omstandigheden die ervoor zorgen dat de route en de dagindeling op een andere manier dan beschreven wordt ingevuld.

    Slecht weer, overheidsrichtlijnen, maar ook onverwachte mogelijkheden voor ongeplande zodiaccruises of landingen kunnen ervoor zorgen dat de reis anders verloopt dan wij op voorhand kunnen aangeven. De expeditieleider geeft je bij aanvang van de reis meer informatie en houdt je gedurende de reis op de hoogte van de mogelijkheden en ontwikkelingen tijdens de reis.

    De in de reisbeschrijving vermelde soorten komen allemaal in het gebied voor en worden allemaal met enige regelmaat in het gebied gezien. Het kan echter voorkomen dat je minder of andere soorten ziet dan aangegeven in de reisbeschrijving. Het is uiteraard ook mogelijk dat je méér soorten ziet dan in de reisbeschrijving staan vermeld, wij kunnen echter geen garantie geven voor de soorten of het aantal dieren dat je ziet tijdens de reis.

Goed om te weten

Praktische informatie

Inclusief
  • Verblijf aan boord van het expeditiecruiseschip Plancius
  • 2 hotelovernachtingen in geselecteerd hotel o.b.v. 2-pers. kamer incl. ontbijt
  • Vogelexcursie Adventalen en Lagunen
  • Begeleiding door gidsen van Inezia Tours
  • Alle maaltijden aan boord
  • Koffie, thee en water aan boord
  • Alle havengelden
  • Alle zodiaccruises
  • Alle landingen
  • Alle excursies
  • Alle lezingen
  • Transfer van Longyearbyen naar luchthaven
  • Vlucht Longyearbyen - Nederland/België

Exclusief
  • Vervoer naar Vlissingen
  • Uitgaven van persoonlijke aard
  • Reis- en/of annuleringsverzekering
  • Eventuele bijkomende kosten voor (verplichte) vaccinaties
  • Boekingskosten € 30,- per boeking
  • SGR-garantiefonds € 5,- p.p. per boeking
  • CO2 compensatie Trees for All € 5,- p.p.
  • Calamiteitenfonds € 2,50 per boeking
van eerdere reizigers...

Ervaringen

  • WhatsApp Image 2026 07 01 at 11.16.08

    Het was GEWELDIG en deze reis is absoluut 5* waardig. Ontzettend veel gezien en bijgeleerd😀. De begeleiding vanuit Inezia Tours was voor-tijdens en na de reis supergoed, deskundig, betrokken en altijd behulpzaam. Daarnaast was de sfeer op de Plancius top. Iedereen op de boot, van de bemanning tot de crew en medereizigers waren supervriendelijk en zorgde voor een onvergetelijke ervaring. Een ABSOLUTE AANRADER voor elke natuurliefhebber. Dank aan iedereen voor alles!

    Vlissingen - Spitsbergen 2026
  • 0872f921 7705 436e 8040 921f52b9c5d0

    In the hush of polar breath
    where the world forgets its pulse,
    ice does not merely lie—
    it listens... 

    Lees hier het hele gedicht

    Vlissingen - Spitsbergen 2026 door Kribo
  • WhatsApp Image 2026 06 16 at 09.22.34

    Van de Schotse wateren en doedelzakmuziek tot Scandinavische wateren met Viking-historie, mytisch Jan Mayen en het pakijs tot en met Spitsbergen: altijd in gezelschap van de meest mooie walvisachtigen! Absolute aanrader!!!

    Vlissingen - Spitsbergen 2026
Gerelateerde reizen

Ontdek andere reizen

Alle reizen
Alle reizen