260 IMG 6257 bwALEXANDRA v2
345X5456 bw2+INEZIA
DL9R2110 bw3+INEZIA
4283
160 345X3952 bwALEXANDRA v2
400 345X8530 bw4+s

Voorbeeldreis Vogelreis Costa Rica

17 dagen

Reis in het kort

Hoogtepunten

  • La Selva: één van de beste plekken in Costa Rica voor vogelobservatie
  • Song Wren, Spotted Antbird en zelfs de erg schuwe Thicket Antpitta in Arenal
  • Een privé-bootexcursie op de Golf van Nicoya om op zoek te gaan naar zeevogels met onder andere kans op de unieke Black Skimmer

Is deze reis iets voor mij?

  • Je gaat heel veel soorten exotische vogels zien, maar óók naar zoogdieren en planten zijn hier heel interessant.
  • Rustig gelegen ecolodges, midden in de natuur.
  • We vermijden de toeristisch drukke plekken
  • We huren een 4x4 auto voor je bij zodat je op eigen tempo heerlijk het land kunt bekijken.

Reisomschrijving

Deze maatwerkreis is speciaal ontworpen voor iedereen die gepassioneerd is over het observeren van exotische vogels in hun natuurlijke habitat. Of je nu een doorgewinterde vogelaar bent of gewoon van de natuur houdt, Costa Rica biedt een ongeëvenaarde rijkdom aan vogelsoorten en prachtige landschappen.

Onze reis is volledig aanpasbaar aan jouw wensen. Van de mistige nevelwouden en uitgestrekte savannes tot de ongerepte stranden en vulkanen – elke dag brengt je naar een nieuw spectaculair ecosysteem, boordevol unieke vogelsoorten. Zie de kleurrijke Hoffmann’s Specht, de charmante Rufous-naped Winterkoning, en de sierlijke Kaneelkolibrie, en laat je verrassen door de eindeloze diversiteit aan vogels die Costa Rica te bieden heeft.

Je verblijft in zorgvuldig geselecteerde lodges en hotels die niet alleen comfortabel zijn, maar ook strategisch gelegen om de beste vogelspotervaringen te bieden. Of je nu droomt van het ontwaken met het gezang van exotische vogels, het verkennen van verborgen regenwouden, of het ontspannen aan een serene kustlijn, we regelen het graag voor je.

Kies voor een reis die volledig is afgestemd op jouw voorkeuren en tempo. We staan klaar om je te helpen bij het samenstellen van een onvergetelijk avontuur, waarin elke dag nieuwe ontdekkingen en bijzondere ontmoetingen met de natuur centraal staan.


Dit kan je verwachten

Dagbeschrijvingen

  • Dag 1

    Alajuela

    Bij aankomst op de luchthaven word je opgewacht door een vertegenwoordiger van Inezia Tours die je naar het hotel brengt, op 15 minuten van de luchthaven. In de tuin van het hotel kan je enkele algemene soorten vogels observeren zoals Hoffmann’s Woodpecker, Rufous-naped Wren en de Cinnamon Hummingbird.

  • Dagen 2 - 3

    Puerto Viejo de Sarapiqui

    Via het uitgestrekte nevelwoud van het Parque Nacional Braulio Carillo kom je terecht in de Caraïbische laaglanden. Je verblijft de komende dagen in het La Selva biologisch station tussen de studenten en wetenschappers vanuit de hele wereld die zich verdiepen in de tropische ecologie. La Selva is één van de beste plekken in Costa Rica voor vogelobservatie.

    Gedurende 2 dagen kan je het uitgebreide netwerk van goed onderhouden bospaadjes verkennen en kennis maken met de lokale avifauna. Meer dan 400 soorten vogels werden hier reeds waargenomen, waaronder enkele zeer bijzondere zoals de met uitsterven bedreigde Great Green Macaw, de Snowy Cotinga, Great Tinamou en Great Currasow. Maar ook Motmots, Trogons, Toekans, Manakins en kleurrijke Tanagers komen hier uitgebreid aan bod. Op dag 3 staat een vroege vogelexcursie op de planning in La Selva met privé-vogelgids.

  • Dagen 4 - 5

    Arenal Volcano National Park

    Onze lodge is een comfortabel en rustig gelegen lodge, grenzend aan het Parque Nacional Volcan Arenal met prachtige uitzichten op de Arenal vulkaan. De mooie tuinen van de lodge trekken verschillende kleurrijke tanagers aan zoals de Bay-headed Tanager, Emerald Tanager, Golden-hooded Tanager, Passerini’s Tanager en de fraaie Crimson-collared Tanager. Je hebt hier een uitgebreid netwerk van regenwoudpaadjes ter beschikking die ook vaak interessante vogelsoorten opleveren zoals Song Wren, Spotted Antbird en zelfs de erg schuwe Thicket Antpitta. 

    Op dag 5 maak je samen met een lokale gids een privé- vogelexcursie door het dak van het regenwoud via enorme suspensiebruggen, de ideale manier om de fauna en flora van de boomtoppen van dichtbij te bestuderen. Kijk uit naar lokale bijzonderheden zoals White-fronted Nunbird, Tawny-capped Euphonia en de Yellow-eared Toucanet.

  • Dagen 6 - 7

    Abangaritos

    Je vervolgt je weg richting het westen en wanneer je de continentale scheidingslijn oversteekt kom je plots in een heel andere wereld van droge weilanden en savannes. Je verblijft de komende dagen in een afgelegen lodge in het hart van de Guanacaste provincie: de droogste streek van Costa Rica. Hier heb je toegang tot uitgestrekte weilanden, mangroves, kust en stukjes tropisch droog bos. Ook kun je de typische avifauna verwachten van het noordwesten zoals de kleurrijke Turoise-browed Motmot, Black-headed Trogon, White-throated Magpie-jay.

    Op dag 7 plannen we een privé-bootexcursie op de Golf van Nicoya om op zoek te gaan naar zeevogels met onder andere kans op de unieke Black Skimmer. Ook zal je de mangroves ingaan voor Steltlopers, verschillende soorten reigers en ijsvogels.

  • Dagen 8 - 9

    Tarcoles

    Je verblijft in een eenvoudig maar zeer mooi gelegen lodge met uitzicht op de Stille Oceaan. Met langs de ene kant het uitgestrekte woud van Parque Nacional Carara en aan de andere kant de oceaan. Dit uniek stukje natuur beschermt één van de weinige overblijvende overgangsbossen tussen tropisch droog en tropisch nat bos. Vogels om naar uit te kijken zijn de Long-tailed Manakin, Riverside Wren, Royal Flycatcher, Streak-chested Antpitta  en Orange-collared Manakin.  

    Daarnaast is deze streek één van de weinige plaatsen in Costa Rica met een nog gezonde populatie Scarlet Macaws. In de ochtend maak je met een lokale vogelgids een privé-excursie door Parque Nacional Carara, in de namiddag staat een privé-bootexcursie geprogrammeerd op de Tarcoles rivier. Hier zie je veel Reigers, Ibissen, Slangenhalsvogels, Scarlet Macaws en enkele mangrove-specialisten zoals de endemische Mangrove Hummingbird en de schuwe American Pygmy-kingfisher.

  • Dagen 10 - 11

    Baru National Wildlife Refuge

    In Hacienda Barú verblijf je in eenvoudige bungalows aan de rand van het regenwoud, op 300 meter afstand van een tropisch strand bezaaid met kokospalmen en wilde amandelbomen. Paadjes van wel 20 kilometer lang geven toegang tot primair en secundair regenwoud, weilanden en mangroves waar je ongetwijfeld heel wat vogels gaat tegenkomen.

    Soorten om naar uit te kijken zijn de Slaty-tailed Trogon, Fiery-billed Aracari, Gray-headed Tanager en Blue Dacnis, maar ook groepen White-faced Capuchin Monkeys en luiaards worden hier regelmatig gespot. Hier maak je een vogelexcursie samen met een lokale vogelgids.

  • Dagen 12 - 13

    San Isidro del General

    Voor je volgende bestemming begeef je je naar het weinig bezochtte Rivas, iets buiten het centrum van San Isidro del General aan de voet van de Cerro Chirripo, de hoogste berg van Costa Rica. In Talari Mountain Lodge kan je genieten van de rust en de vele kleurrijke vogels in de grote tuin. Bijzonderheden hier zijn de fraaie Fiery-billed Aracari, Orange-collared Manakin en Speckled Tanager.

    Bezoek samen met een lokale vogelgids het Aracari Birding Deck in het nabijgelegen Quizara en ga op zoek naar o.a. Scaled Pigeon, mogelijk Turqoise Cotinga en White-crested Coquette.

  • Dagen 14 - 15

    Cerro Las Vueltas Reserve

    De reis gaat verder naar het endemen-rijke gebied van de Cerro de la Muerte. Je verblijft in een lodge met eenvoudige kamers, maar met prachtige uitzichten op omliggende bergen en met toegang tot enkele leuke paadjes door het mysterieuze nevelwoud.

    Hier kan je de spectaculaire Respldent Quetzal verwachten en heel wat endemische soorten waarnemen zoals de Collared Redstart, Black Guan, Black-cheeked Warbler en Black-and-yellow Silky-flycatcher. Er staat een privé-vogelexcursie op de planning, op zoek naar de Quetzal en andere interessante vogelsoorten.

  • Dag 16

    San Jose

    Je keert terug naar de Centrale Vallei. De laatste nacht verblijf je in een comfortabel hotel, op 10 minuten rijden van de luchthaven. In de avond van deze dag wordt de huurauto in het hotel opgehaald. De volgende dag word je naar de luchthaven gebracht.

  • Dag 17

    Einde van de reis

    Vandaag vlieg je terug naar huis en kijk je terug op een fantastische vogelreis.

Goed om te weten

Praktische informatie

Inclusief
  • Alle overnachtingen
  • Alle maaltijden
  • Privé-boottochten
  • Regenwoudwandeling met suspensiebruggen
  • Alle toegangsgelden